Adapciak już za nami

21.09.2022 Imprezy studenckie
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Samorządy Studentów dwóch krakowskich uczelni – Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – zorganizowały wyjazd adaptacyjny dla przyszłych oraz obecnych studentów tych uczelni. Celem była przede wszystkim integracja i podanie pomocnej dłoni od starszych kolegów, którzy przedstawili adeptom pierwszego roku jak wygląda uczelniane życie.

15 września 2022 r. z Krakowa wyruszyła ponad setka studentów, a celem ich podróży był Poronin. W Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Limba” rozpoczął się trwający cztery dni wyjazd integracyjno-szkoleniowy czyli Adapciak. Nad sprawnym przebiegiem wycieczki czuwali członkowie Samorządów Studentów Uniwersytetu Papieskiego oraz Pedagogicznego i wszystkie osoby zaangażowane w organizację wydarzenia.

„Miniony wyjazd adaptacyjny odbył się dzięki współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Po długim czasie zawirowań i trudności, które wiązały się z obostrzeniami covidowymi doczekaliśmy się możliwości ponownej organizacji wydarzeń, które powinny odbywać się każdego roku na każdej uczelni wyższej. Jednym z nich z pewnością jest Adapciak. Taki wyjazd pozwala poznać studentów, którzy zaczynają swoją przygodę z daną uczelnią wyższą, członków samorządów studenckich i przedstawicieli władz uczelni. Co najważniejsze daje również możliwość by poznać tajniki studiowania jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego, takie jak prawa i obowiązki studenta czy benefity oraz wyzwania, czekające po 1 października” – podkreśla przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Michał Żelazko.

Wyjazd adaptacyjny pomógł przygotować się studentom do nadchodzącego roku akademickiego i poznać sposoby funkcjonowania obu Uniwersytetów. Oprócz szkoleń z doświadczonymi studentami i spotkań z przedstawicielami władz Uczelni był też czas na integrację i chwilę oddechu. Na uczestników wyjazdu czekały również liczne gry terenowe integracyjne zabawy, konkursy, a także wyjścia na górskie szlaki. „Integracja połączona ze szkoleniami jest optymalną formą zawiązywania nowych znajomości ale także przyswajania wiedzy z różnych dziedzin życia studenckiego, zawodowego i prywatnego” – dodaje Michał Żelazko.

Adapciak pozwolił na to, by poczuć smak studenckiego życia i pomógł w przygotowaniach do rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego. Wyjazd, który obył się w dniach 15–18 września zaowocował nowymi znajomościami, dawką przydatnej wiedzy i motywacją do dalszego działania oraz organizacji podobnych przedsięwzięć, skupiających studencką społeczność.