Ogłoszenie laureatów podczas Gali Laurów Studenckich 5 VI 2023

gala_laurow_studenckich_5_vi_2023-1280.png

V Gala Laurów Studenckich, podczas której przedstawione zostały nominacje i ogłoszone nazwiska laureatów odbyła się tym razem w ogrodzie przy ul. Kanoniczej 9. Galę poprowadzili Natalia Prokop i Stanisław Łopadczak.

Uczestników wydarzenia powitał Rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Robert Tyrała. „Bardzo się cieszę, że laury studenckie się odbywają, bo to jest rzeczywistość, z którą my pracownicy musimy się zmierzyć. To jest wspaniałe, bo sami studenci określają – tak, to co robicie jest dobre, bardzo dobre i musi być jeszcze lepsze. Gratuluję tych wyborów, dziękuję, że one są niezależne, dziękuję, że angażujecie się w to wszyscy, i że Samorząd Studencki w tym wszystkim zachowuje pewną dyscyplinę”. Rektor przypomniał pierwsze laury i związane z tym emocje i pytania, czy to naprawdę decyzje wyłącznie studentów, na które nie ma wpływu, ani rektorat, ani nikt inny? „I Bogu dziękować – ani rektorat na te decyzje nie wpływa, ani żaden dziekan nie wpływa, ani kierownik dyscypliny, ani też kierunku. Bardzo się z tego cieszę i życzę nam wszystkim, żeby to było dla wszystkich mobilizujące”.

Piąta Gala Laurów Studenckich UPJPII już za nami, nagrody zostały wręczone w sześciu kategoriach, a oto lista wyróżnionych przez studentów pracowników UPJPII:

Dydaktyk Roku
dr Anna Teler
(Nagrodę w tej kategorii otrzymuje nauczyciel akademicki zatrudniony na UPJPII, który wyróżnia się jako dydaktyk, potrafi przekazać wiedzę studentom, wzbudzić zainteresowanie przedmiotem, jednocześnie zachowując postawę prostudencką.)

Sprzymierzeniec Studentów
dr Monika Borowska
(Nagrodę w tej kategorii otrzymuje pracownik UPJPII, który w swojej codziennej pracy w sposób wyróżniający niesie studentom pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów.)

Przyjaciel Studentów
dr Monika Pyrczak-Piega
(Nagrodę w tej kategorii otrzymuje pracownik UPJPII, który w swojej działalności na rzecz studentów w szczególny sposób przyczynia się do poprawy jakości kształcenia na Uniwersytecie Papieskim, budowania wśród pracowników i studentów kultury jakości kształcenia oraz promowania postawy prostudenckiej.)

Mentor Studentów
dr Jakub Synowiec
(Nagroda przyznawana jest dla nauczyciela akademickiego zatrudnionego na UPJPII, który w swojej działalności w szczególny sposób ma na uwadze dobro studentów, ich rozwój oraz zdobycie przez nich możliwie szerokiej wiedzy i umiejętności.)

Naukowiec Roku
ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak
(Nagroda dla nauczyciela akademickiego zatrudnionego na UPJPII, który wyróżnia się jako pracownik naukowy, a jednocześnie potrafi zachęcić studentów do ich własnej pracy naukowej.)

Laur Honorowy
mgr lic. Justyna Kastelik
(Laur Honorowy otrzymuje pracownik UPJPII, który w swojej działalności na rzecz studentów w szczególny sposób przyczynia się do poprawy jakości kształcenia na Uniwersytecie Papieskim, budowania wśród pracowników i studentów kultury jakości kształcenia oraz promowania postawy prostudenckiej.)

Gratulacje!!!

Wydarzenie uświetnił występ zespołu młodych, krakowskich muzyków z zespołu Bartłomiej Leśniak Trio.

Przypomnijmy także nazwiska nominowanych do studenckich laurów, bo to też wielkie wyróżnienie!

Dydaktyk Roku
dr Anna Teler